"" – Latarnik2.0 Podoba się?

niedziela, 23 października 2011

Najczęściej używana aplikacja!

Jest taka aplikacja, której używam przynajmniej co pół godziny. Jest do pobrania za darmo z Android Market i nazywa się Advanced Task Killer.

Nie tak dawno temu pojawiła się aktualizacja tej aplikacji. Jej zadaniem jest zamykanie uruchomionych procesów oraz aplikacji w systemie Android OS.

Advanced Task Killer jest niezbędnikiem. Kiedy instalujesz wiele aplikacji z Android Market smartphony z Android OS spowalniają. Dzieje się tak dlatego, że procesy tych aplikacji działają w tle dzięki multitaskingowi obsługiwanemu przez Android Gingerbread. To wpływa na spowolnienie pracy systemu przez większe użycie procesora oraz pamięci operacyjnej oraz negatywnie wpływa na długość pracy baterii.

Advanced Task Killer służy do zamykania nieużywanych procesów a aktualizacja tego narzędzia pozwala lepiej to kontrolować. Możemy ustawić częstotliwość zamykania niepotrzebnych procesów: sugeruję co 30 minut, a jeszcze lepiej, kiedy ekran naszego smartphona jest wyłączony oraz auto kill level: testuję aktualnie agresive i nie zanotowałem negatywnego wpływu. Możecie też sprawdzić safe lub crazy.

Będąc w aplikacji Advanced Task Killer wybieramy:
Prawy przycisk pod ekranem Xperii arc/Settings/Auto Kill Level/
Możemy też zdefiniować, które procesy chcemy wyłączyć spod kontroli Advanced Task Killera. Ta opcja plus crazy level powinna wystarczyć.

Advanced Task Killer pozytywnie wpływa na szybkość działania Androida oraz wolniejsze zużycie baterii. Aplikacja jest obowiązkowa, jeżeli pobrałeś wiele programów z Android Market.

Advanced Task Killer w Android Market: QR Code
P.S
Odnośnie ostatniego postu o Yodze... Własna rodzona rodzicielka mnie wyśmiała:

Rodzicielka na GMailu: "yoga-to takie nic nie robienie/prawie/,co ci to daje (...)
no,tak-siedzisz,zamykasz oczy,podnosisz ręce i już jest yoga"

 Właśnie ze względu na to, że wreszcie mogę nic nie robić chodzę tam! Oaza spokoju, ocean Zen.

Wrócę do K1 z, jak to mówił mój wykładowca statystyki,  rozpoczęciem sezonu grzewczego. Wtedy będę czuł się jak 13 wojownik ucząc się od trenera przemawiającego do mnie w nieznanym języku. Zabawne, że rzeczywiście można z kontekstu wyłapać słowa i się ich nauczyć bez wcześniejszego tłumaczenia, tak było z K1 w Cluj-Napoca:
dreapta - prawy
stânga - lewy
hajde - dalej
genunchi - kolana
sac - worek treningowy

To wszystko wyłapane z kontekstu (duma). Tyle teraz pamiętam, ale pewnie było tego sporo więcej. W ostateczności zawsze można się wspomóc jakimś tłumaczem na Xperii, np. takim, który rozpoznaje tekst z obrazu z kamery.

Wracając do Yogi:

2 komentarze:

  1. Nie chce martwic autora, ale używanie task kilera spowalnia telefon jeszcze bardziej, powoduje jego nie stabilne dzialanie jak i szybciej rozladowuje baterie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie zgodzę się że używanie tej aplikacji spowalnia androida. Był moment że aplikacja po update miała problemy ze stabilnością, ale po krytycznych komentarzach użytkowników szybko naprawiono problem i teraz śmiga aż miło. Sam korzystam i chwalę :)

    OdpowiedzUsuń