"" – Latarnik2.0 Podoba się?

niedziela, 8 maja 2011

Radio Fm w telefonie Xperia arc oraz Last.Fm

Telefon Xperia X10 mogliśmy wyposażyć jedynie w radio internetowe. Aplikacja TuneIn daje rewelacyjne możliwości słuchania internetowych rozgłośni radiowych oraz podcastów. Xperia arc umożliwia nam dodatkowo słuchania tradycyjnego analogowego radia Fm.

Radio zawsze było medium, które doceniałem głównie za to, że można je odbierać bez dodatkowego zaangażowania zmysłów. Możemy prowadzić samochód, iść do pracy, czy obierać ziemniaki i słuchać radia, muzyki, programów publicystycznych lub wiadomości. 

Ponieważ mieszkam teraz w Bukareszcie, mam niepowtarzalną okazję sprawdzić jak wyglądają tutejsze rozgłośnie radiowe. Wy także macie taką okazję. Wystarczy obejrzeć poniższe nagranie......Najbardziej ucieszyłem się gdy znalazłem anglojęzyczną stację radiową BBC. Wreszcie coś, co rozumiem! Na nagraniu słyszymy wiadomości o bin Ladenie.

Radio Fm daje także możliwość osłuchania się z językiem rumuńskim (bardzo fajna i przydatna sprawa gdyby przyszło mi kiedyś do głowy podszkolić się z tego języka...)

Z radiem Fm mamy wszędzie dostęp do muzyki (której wcześniej nie musieliśmy wgrać do Xperi arc) i wiadomości gdziekolwiek jesteśmy i nie musimy korzystać z Internetu. Osobiście słucham radia w drodze do pracy.

Korzystanie z radia w telefonie Xperia arc

Po uruchomienia radia warto prawym przyciskiem pod ekranem wywołać menu gdzie znajdziemy skanowanie stacji radiowych oraz możliwość włączenia głośnika. Każdą stację radiową możemy dodać do listy ulubionych.

Aplikacja radio Fm w telefonie Xperia arc jest zintegrowana z usługą TrackID, która potrafi rozpoznać muzykę na podstawie jej fragmentu. Podobne rozwiązanie już opisałem przy okazji testowania telefonu Xperia X10. Mowa o aplikacji Shazam.

Last Fm z Android Market

QR kod do aplikacji Last.Fm
Możecie także przetestować aplikację Last Fm , która jest klientem serwisu społecznościowego o tej samej nazwie.
Aplikacja, o charakterze społecznościowym, podpowiada na podstawie tego co słuchasz nowych artystów oraz sugeruje koncerty w Twojej okolicy.
Aplikacja Last.Fm na podstawie namiarów z odbiornika GPS  potrafi zlokalizować imprezy muzyczne w Twojej okolicy, które będą trafiały w Twój gust.

Aplikacja Last.Fm dla Androida załaduje także muzykę do playera multimediów. Oczywiście muzykę spersonalizowaną na podstawie profilu w serwisie muzycznym Last.Fm.

Aplikacja Last.Fm  z Android Market

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz